Įvairūs straipsniai

Robosraigė

Dažnai mus kankinanati problema - apaugę dumbliais akvariumo stiklai, bet pasitelkus naujas technologijas, amerikiečių firma AquaGenesis sukūrė pilnai automatinį kompaktišką prietaisą skirtą akvariumo stiklų valymui, kurie dažnai apauga dumbliais. Prietaisas pavadinimu „RoboSnail“ patogus ir paprastai naudojamas ir idealiai tinka didelių akvariumų stiklų valymui.  

 

Skaityti daugiau: Robosraigė

Akvariumo filtrų priežiūra

Kalbant apie akvariumo filtro priežiūrą pateiksime dilemą:

Labai kruopščiai plaunant filtravimo elementus iš jų pašaliname netik sukauptus nešvarumus, bet ir naudingąsias bakterijas, juo labiau jei plauname chloruotu ar karštu vandeniu. Kita vertus blogai išplauti filtravimo elementai sumažina filtravimo efektyvumą, kyla galimybė, kad iš užterštų filmavimo elementų išsiskirs nuodingos medžiagos. 

Skaityti daugiau: Akvariumo filtrų priežiūra

Ciklidų suderinamumas maitinimosi atžvilgiu

Akvariumistams kyla klausimas ar galima laikyti viename akvariume skirtingų rūšių ciklidus. Bandydami į jį atsakyti bandome ciklidų suderinamumą analizuoti pagal vieno ar kito vandens telkinio ypatumus, akvariumo tūrį, akvariumo dugno plotą, žuvų agresyvumą ir teritorialumą, ciklidų dydį ir temperamentą, vandens hidrocheminius parametrus, tačiau neatkreipiame dėmesio į ciklidų maitinimosi pobūdžio ypatumus, kurie yra nemažiau svarbesni nei kiti suderinamumo aspektai.

Skaityti daugiau: Ciklidų suderinamumas maitinimosi atžvilgiu

Žuvų suderinamumas akvariume

Internetiniuose forumuose kyla daug diskusijų šia tema, vieni nori gyvavedes laikyti su ciklidais, kiti klausinėja kokius kaimynus parinkti Diskusams, ar galima su ciklidais laikyti šamukus ir pan. Toliau pateikiame gėlavandenių akvariumo žuvų suderinamumo lenteles ir tikimės, kad jos padės jums optimaliai pasirinkti akvariumo gyventojus.  

Skaityti daugiau: Žuvų suderinamumas akvariume

Afrikos ciklidai ir akvariumo augalai

Apie gražiai įrengtą, spalvingą akvariumą svajoja daug akvariumistų, tačiau rinktis į akvariumą augalus ir žuvis remiantis vien tik jų grožiu nėra tinkamas procesas. Norėdami, kad Jūsų paleistas akvariumas ilgą laiką atrodytų gražus su sveikomis žuvimis, gerai augančiais o ne vegetuojančiais augalais, reikia įvertinti nemažai faktorių. Akvariuminių žuvų laikymas akvariume, kurio vandens parametrai netinkami laikomoms žuvims - vienas iš faktorių, kuris sukelia laikomai faunai stresą, ko pasekoje žuvys praranda ryškias spalvas, kondicinę išvaizdą, tampa neatsparios įvairioms ligoms.

Skaityti daugiau: Afrikos ciklidai ir akvariumo augalai

Ciklidų agresyvumas

Ciklidai nuo seno turi gražių, spalvotų, ištvermingų, vislių žuvų reputaciją. Šios charakteristikos nulemia didelį susidomėjimą tarp pradedančių ir patyrusių akvaligonių. Nors tai gražios žuvys, atsparios ligoms, tačiau jos išskiriamos kaip vienos agresyviausių akvariumo gyventojų. Vertinant pagal ciklidų agresyvumą tarp Amerikos, Azijos, Afrikos ciklidų, kaip agresyviausi įvardijami Rytų Afrikos ciklidai. 

Skaityti daugiau: Ciklidų agresyvumas

IT+akvariumistika= ?!

Aprašydami savo akvariumus ir jų įrangą pateikiame tokią informaciją : fauna pvz. Amphilophus trimaculatus, Cryptoheros sajica; flora: Echinodorus martii, Cryptocoryne undulata, dekoracijos: lavos akmuo, Taihu akmuo, smiltainis; gruntas- natūralus koralinis smėlis, Įranga: Filtracija: JBL CristalProfi 500, JBL AquaCristal UV-C 9W, Apšvietimas: Dieninis (mėlyna 30W + balta 30W) ir naktinis Temp. reguliavimas ir O2 padavimas: ir panašiai....  

Skaityti daugiau: IT+akvariumistika= ?!

Airlift`inio filtro gamyba "DIY"

Kadangi Lietuvoje šiuo metu vyrauja šalti orai, (autorius str. rašė žiemą) vakarais nesinori kišti nosies iš namų, tad kilo idėja paasigaminti airliftinį DIY filtrą akvariumui. Kodėl būtent airliftinį.... viena iš priežasčių papildomos mechaninės filtracijos užtikrinimas, kita oro kompresoriaus efektyvesnis išnaudojimas, nes realiai iš dviejų kompresoriaus išėjimų akvariumo aeracijai naudoju tik vieną oro išejimą, o kitas tuščiai tik pučia orą.

Skaityti daugiau: Airlift`inio filtro gamyba "DIY"

Akvariuminės krevetės

Akvariumistas neapsiriboja vieno akvariumo laikymu, dažnai lakoma po kelis akvariumus, ne pas vieną teko pastebėti be "pagrindinio" akvariumo ir nedidelės talpos akvariumuką kuririame laiko mailių, krabus, akvariumines krevetes ir pan. todėl patalpinome šį straipsniuką, apie mąžają akvariumo fauną kuri tinkama laikyti mažuose akvariumuose.
Akvariumo krevetės,
Lotyniškas pavadinimas: Neocaridina heteropoda var. red 
Sinonimai: Neocaridina denticulata sinensis "Red Cherry", Neocaridina denticulata sinensis "Fire Red"

Skaityti daugiau: Akvariuminės krevetės