Akvariumistams kyla klausimas ar galima laikyti viename akvariume skirtingų rūšių ciklidus. Bandydami į jį atsakyti bandome ciklidų suderinamumą analizuoti pagal vieno ar kito vandens telkinio ypatumus, akvariumo tūrį, akvariumo dugno plotą, žuvų agresyvumą ir teritorialumą, ciklidų dydį ir temperamentą, vandens hidrocheminius parametrus, tačiau neatkreipiame dėmesio į ciklidų maitinimosi pobūdžio ypatumus, kurie yra nemažiau svarbesni nei kiti suderinamumo aspektai.

Parenkame savo akvariumui ciklidus pagal dydį, agresyvumą, temperamentą, tačiau neatkreipiame dėmesio į jų mitybą, tuomet galime gauti situaciją, kai akvariume bus viena rūšis, kuri maitinasi gyvulinės kilmės maistu, kita-augalinės. Kaip pavyzdį panagrinėkime tokį variantą - akvariume laikomi Malavio „Protomelas“  ir Taganikos „Tropheus“ ciklidai. Šiuo atveju kyla maitinimo raciono problema, jei  maitinsime maistu, kurio pagrindą sudaro gyvulinės kilmės maistas nors ir su augalinės kilmės priedais, maisto raciono prioritetą skirdami „Protomelas“ ciklidams, tai sukels galybę problemų su „Tropheus“ ciklidais, t.y. gali privesti iki šių ciklidų išmirimo. Jei maisto pagrindinis racionas bus augalinės kilmės orientuotas į „Tropheus“ ciklidus, automatiškai ciklidai mintantys gyvuoju maistu patirs diskomfortą dėl maistinių medžiagų trūkumo, o tai atsilieps jų savijautai, susilpnės reprodukcinės funkcijos.

Todėl toks ciklidų derinimo variantas daugiau sudaro problemų nei naudos. Jei akvariume norime suderinti skirtingų vandens telkinių ciklidus iš kurių vieni yra „Tropheus“ rūšies ciklidai, jiems į draugiją geriausiai parinkti ką nors iš „Mbuna“ ciklidų, kurie tiks draugijon ir pagal maitinimosi ypatumus, temperamentą, teritorialumą. Vandens hidrocheminei parametrai šiuo atveju vaidina antraeilį vaidmenį t.y. galima parinkti šių vandens telkinių vidutinius vandens parametrus ir pagal juos paruošti akvariumo vandenį.