Akvariumistas neapsiriboja vieno akvariumo laikymu, dažnai lakoma po kelis akvariumus, ne pas vieną teko pastebėti be "pagrindinio" akvariumo ir nedidelės talpos akvariumuką kuririame laiko mailių, krabus, akvariumines krevetes ir pan. todėl patalpinome šį straipsniuką, apie mąžają akvariumo fauną kuri tinkama laikyti mažuose akvariumuose.
Akvariumo krevetės,
Lotyniškas pavadinimas: Neocaridina heteropoda var. red 
Sinonimai: Neocaridina denticulata sinensis "Red Cherry", Neocaridina denticulata sinensis "Fire Red"

Kilmė: Taivanis
Patelės dydis iki  2,5 cm, Patino iki 2 cm
Laikymas:  temp. 18-25 °С, GH: 12, KH: 6, pH: 6,5-7,5, jautrios per dideliems  amoniako, nitritų, nitratų ir vario kiekiams akvariumo vandenyje.

krevetes, akvariumas

Tai turbūt viena iš labiausiai paplitusiu krevečių rūšių Lietuvos akvariumistų tarpe

Jos laikymas ir priežiūra nereikalauja didelių pastangų ir išlaidų, todėl ją galima įvardinti kaip vieną iš nereikliausių akvariumo faunos gyventojų. Šios krevetes yra taikaus budo, todėl negali pakekti kitiems akvariumo gyventojams, jau nekalbant apie akvariumo žuvytes , bet ir mažesniems vėžiagyviams dafnijos ar ciklopo tipo. Tačiau ji pati greit gali tapti kitų akvariumo gyventojų grobiu, todėl jas laikyti geriausia atskiruose krevetiniuose akvariumuose, arba su smulkiomis taikiomis žuvelėmis.

10-20 krevečių laikymui užtenka 10-20 ltr. litrų akvariumo, kuriame galima įdėti smulkaus grunto, vesicularia dubyana, monosolenium tenerum samanų, žemaūgių augaliukų. Būtina įrengti šildytuvą, ir filtravimą. Akvariumo temperatūra geriausia 18-25 laipsniai, nors kai kurių šaltinių teigimu šios krevetės gali išgyventi ir nuo 15 iki 33 laipsnių temperatūrų diapazone, pakankamai didelis temperatūrų svyravimas aukštos ir žemos temperatūros išlaikymas keletą dienų gali baigtis krevečių mirtimi. Tačiau norint užtikrinti joms normalias gyvenimo ir dauginimosi sąlygas temperatūra reikėtų palaikyti nuo 21 iki 23 laipsnių.

Neocaridina denticulata sinensis pakankamai jautrios staigiems vandens parametrų pokyčiams, todėl rekomenduojama dažniau ir reguliariai keisti akvariumo vandenį po 10 proc, vandens kiekio, nei retai bet bet didelį kiekį.

Maitinasi šios krevetės žuvū maisto likučiai, nesobodi suvalgyti ir kritusias žuvytes, kitą akvariumo fauną. Tankiai augalais apsodintame akvariume jos pačios ras ką pavalgyti, todėl nereikalingas papildomas maitinimas. Tai visaėdės krevetės, jos puikiai valgo ir žuvims skirtą maistą, nos labiausiai joms tinka dribsnių pavidalo maistas su padidintu karotinoidų, akstasantino, spirulinos kiekiu. 

Šių krevečių veisimas yra nesudėtingas, bet jas veisti geriau akvariume kuriame nėra žuvų. Patelės nešioja iki 15 vnt. Kiaušinių iš kurių išsirita maži 3-5 milimetrų krevečiukai, kurie iškarto gali savarankiškai maitintis, jiems atskiro maisto nereik, nes jie minta tuo pačiu maistu kaip ir suaugusios krevetės.