Kadangi Lietuvoje šiuo metu vyrauja šalti orai, (autorius str. rašė žiemą) vakarais nesinori kišti nosies iš namų, tad kilo idėja paasigaminti airliftinį DIY filtrą akvariumui. Kodėl būtent airliftinį.... viena iš priežasčių papildomos mechaninės filtracijos užtikrinimas, kita oro kompresoriaus efektyvesnis išnaudojimas, nes realiai iš dviejų kompresoriaus išėjimų akvariumo aeracijai naudoju tik vieną oro išejimą, o kitas tuščiai tik pučia orą.

Airlift`inio filtro gamyba gana nesudetinga, pigi ir greita.
Filtrui pagaminti reikės, dviejų plastikinių vamzdelių geriausiai skirtų geriamam vandeniui, kelių plastikinių alkūninių sujungimų, perėjimo nuo plonesnio vamzdelio į storesnę alkųnę. kempinės filtravimui užtikrinti, oro padavimo šlangutės ir akmenuko- oro difuzoriaus.
Reikiamas plastikines detales nusipirkau senukuose, kainavo 8 litai, visa kitą kempinė akmenukas, oro padavimo šlangutė Vilijampolės turguje apie 10 litų, taigi filtro kainą neskaitant darbo išlaidų sudaro 18 litų :)
 

Kaip matome nuotraukoje plonesnį vamzdelį nr. 1 plonesnį vamzdelį sugrežiojame, nes ant jo dėsime kempinę ir per jį bus traukiamas vanduo, tuomet ant sugrežioto vamzdelio dedame perėjimą ant storesnės alkūnės nr. 3 . įtraukiamajį vamzdelį jungiame su alkūne, o prie jų prijungiame storesnį vamzdelų nr.2 storesnis pasirinktas todėl, nes į jį jungiame oro padavimo šlangutę su akmenuku, alkūnę nr.4 dedame ant viršaus, jos funkcija šiek tiek prislopinti išeinantį oro ir vandens srautą. Klijų surinkimui nenaudojau, nes visi sujungimai pakankamai gražiai susijungė ir be jų..
Žiurim ką turim.... 


Filtras kaip ir pagamintas, tik tokia santechnika akvariumo tikrai nepapuoš, reik pamastyti, kaip jį paslėpti, viena iš idėjų visą santechninį šedevrą užmaskuoti akvariumo augalais, pagrindiniai kandidatai javos samana, ričija.