Ciklidai nuo seno turi gražių, spalvotų, ištvermingų, vislių žuvų reputaciją. Šios charakteristikos nulemia didelį susidomėjimą tarp pradedančių ir patyrusių akvaligonių. Nors tai gražios žuvys, atsparios ligoms, tačiau jos išskiriamos kaip vienos agresyviausių akvariumo gyventojų. Vertinant pagal ciklidų agresyvumą tarp Amerikos, Azijos, Afrikos ciklidų, kaip agresyviausi įvardijami Rytų Afrikos ciklidai. 

Visi ciklidai yra teritorialūs, kai kurie išsiskiria pernelyg dideliu agresyvumu, ne tik savo gyvenamuose ežeruose, bet ir akvariumuose, kuriuose dėl akvariumo dydžio ribojamos teritorijos trūkumo tampa dar daugiau agresyvesni. Galima sakyti, kad Afrikos ciklidų agresija yra vienas iš pagrindinių šių žuvų minusų, su kuriuo susiduria dauguma akvariumistų.

Vienas paprasčiausių ir paplitusių būdų sumažinti ciklidų agresyvumą - teisingas ciklidų rūšių parinkimas kurios kartu gyvens akvariume.

Vandens parametrai - jau savaime aišku turėtų būti, kad viename akvariume negalima laikyti žuvų kurioms reikia skirtingų vandens kokybės parametrų, ko pasekoje viena iš laikomų akvariume žuvų rūšių, dėl netinkamų vandens parametrų jausis blogai. Todėl reikia parinkti tas rūšis, kurioms reikalingi panašūs vandens parametrai: temperatūra, PH, vandens kietumas. Rytinėje Afrikoje, yra du biotopai, Taganikos ir Malavio ežeras. Paprastai nerekomenduojama šių ežerų ciklidų laikyti viename akvariume.

Dydis- šiuo atveju reikia parinkti žuvis tokias, kurios suaugusios akvariume bus panašaus dydžio. Laikomų ciklidų vienoda svorio kategorija padės sumažinti jų agresijos proveržius.

Spalva- agresija tarp žuvų būna sukoncentruota į rūšių tarpusavio santykius ir dažnai pasireiškia neapykanta savo rūšies atstovams. Viena iš prielaidų - žuvys atkreipia dėmesį į kūno ir pelekų spalvas, formas, todėl mažinant agresiją tarp akvariumo gyventojų rekomenduojama vienam akvariume laikyti skirtingas ciklidų rūšis. kurios skiriasi kūno forma ir spalvomis.

Ne visi ciklidai yra vienodai agresyvūs, todėl akvariume negalima laikyti skirtingo agresyvumo ciklidų, nes agresyvesni pradeda skriausti taikesnius. Parenkant kelias ciklidų rūšis savo akvariumui, atkreipkite dėmesį į tai, kuriuose akvariumo vandens sluoksniuose jie gyvena. Pvz. vieni mėgsta užimti apatinį akvariumo vandens sluoksnį esantį arčiau dugno, kiti vidurinį ar paviršinį vandens sluoksnius. Įrenginėjant akvariumo dizainą, vizualiai perskirstykite teritorijas, vienam kampe įrengdami slėptuves i akmenų, kitame ir medžio šakų, augalų ir panašiai, šiuo atveju žuvys pasirinks joms tinkančią teritoriją, o jūs joms padėsite pasiskirstyti teritorijomis.

Kai kurie akvariumistai žuvų agresyvumui mažinti siūlo į akvariumus įleisti tam tikros veislės ištvermingas, greitas, gudrias žuvis, kurių vaidmuo akvariume: pagrindinių agresyviausių žuvų dėmesio atkreipimas į save ir dėka savo greičio, ištvermės ir gudrumo jos turi galimybę pasprukti nuo agresorių. Vienos iš rekomenduojamų Australijos vaivorykštės, kurios gyvena panašiomis kaip ciklidai sąlygomis.

Žuvų kiekis akvariume - kuo daugiau akvariume gyvena žuvų, tuo daugiau išskaidomas akvariumo „agresorių“ pyktis. Tačiau reikia nepamiršti, kad esant akvariume per dideliam žuvų kiekiui akvariumo priežiūra pasidarys sudėtingesnė: reikės dažniau ir didesniais kiekiais keisti vandenį, kontroliuoti vandens parametrus, užterštumą, daugės amoniako vandenyje, kuris darys įtaką vandens parametrams, reikės galingesnės filtravimo sistemos, ir t.t.