Apie gražiai įrengtą, spalvingą akvariumą svajoja daug akvariumistų, tačiau rinktis į akvariumą augalus ir žuvis remiantis vien tik jų grožiu nėra tinkamas procesas. Norėdami, kad Jūsų paleistas akvariumas ilgą laiką atrodytų gražus su sveikomis žuvimis, gerai augančiais o ne vegetuojančiais augalais, reikia įvertinti nemažai faktorių. Akvariuminių žuvų laikymas akvariume, kurio vandens parametrai netinkami laikomoms žuvims - vienas iš faktorių, kuris sukelia laikomai faunai stresą, ko pasekoje žuvys praranda ryškias spalvas, kondicinę išvaizdą, tampa neatsparios įvairioms ligoms.

Norėdami įrengti akvariumą su spalvingomis žuvimis, kuriame keletą skirtingų žuvų tipų gerai jaustųsi vienoduose vandens, temperatūros parametruose ir gerai tarpusavyje sugyventų, galima bandyti įrengti Afrikos ciklidų akvariumą, pvz., Malavio ežero ciklidų.

ciklidai ir augalai

Vanduo Malavio ežere šarminis, labai kietas, todėl ciklidams akvariume reikės tokių pačių vandens parametrų, o tai, reiškia kad norėdami sodinti akvariume augalus, reikės parinkti tokius kurie gerai augs kietame, šarmingame vandenyje. Gamtoje Malavio ciklidai gyvena uolėtose ar atviruose ežero vietose, ten kur augalų nėra, todėl ir akvariume jie nebūtini. Akvariuminiai augalai ciklidų akvariumuose sodinami dėl grožio, norint suformuoti tam tikrą akvariumo dizainą, ar slėptuves.

Sodinant Malavio ežero ciklidų akvariume augalus, patartina juos gerai pritvirtinti, nes kai kurie ciklidai gali greit iškapstyti, taip pat augalais galima apauginti akmenų dekoracijas, medžio šakas ir kelmus. Sodinant augalus į ciklidų akvariumą reikia tinkamo substrato, kuris padėtų pakelti vandens kietumą ir PH. 

Rekomenduojami augalai į Malavio ciklidų akvariumą pvz.: Microsorium pteropus, Vesicularia dubyana, Vallisneria gigantean,  Riccia fluitans, ir t.t