Cleithracara maronii. sin. Aequidens maronii, Acara maronii. Kilmė- Pietų Amerika, Gviana Tai nedidelės žuvys augančios iki 10 cm. ilgio, nors kiti šaltiniai teigia kad jos užauga ir iki 15 cm. ilgio. Cleithracara maronii turi daug kūno spalvinių variacijų - nuo pilkai geltonos, iki raudonai geltonos, kreminės ar šokolado spalvos, turi neryškias tamsias išilgai kūno einančias juostas, pelekų spalva rusva ar gelsvai-žalia.   

 Suaugę patinai yra didesni už pateles turi ryškesne spalvas, ilgesnius ir smailesnius pelekus, jaunų žuvų lytį yra sunku atskirti, norint suformuoti vieną porą reiktų įsigyti 5-6 žuveles, subręsta 8-10 mėn. Taiki, bet teritoriali žuvis, išranki pasirenkant į porą kitą žuvį. Akvariume plaukioja apatiniame ir viduriniuose sluoksniuose. Tai pakankamai bailios žuvys, joms reikia įrengti daug slėptuvių, iš augalų suformuoti tamsias zonas kuriose jos galėtų pasislėpti pajutusios pavojų. 

Cleithracara maronii grupelės laikymui tinka akvariumas kurio ilgis ne mažesnis nei 80 cm. gruntas stambus smėlis žvyras, dugne plokšti akmenys, padarytos slėptuvės iš šaknų, augalai stambiais plokščiais lapais.

Vandens temperatūra : 22-25 ° С, dH iki 20 °, рН 6,5-7,5,   dalinis 20-25% vandens keitimas, reikalinga gera filtracija ir aeracija.

Maitinimui geriausiai tinka gyvas ar šaldytas maistas.

Neršti šios gali ir bendrame akvariume, tačiau naršinimui geriau naudoti atskirą akvariumą, kurio dydis 50 litrų, gruntas stambus smėlis ar žvyras, riekia ant dugno padėti plokšcių akmenų, prisodinti plačialapių augalų. Nerštą skatina dažnas vandens atšviežinimas, vandens minkštinimas ir temperatūros pakėlimas iki 28 laipsnių, optimalios sąlygos nerštui: 25-28 °С, dH 6-8 °, рН 6,5. Nerštui prasidėjus porelės grunte rausia duobutes į kurias vėliau perneša lervutes, nuvalo nuo nešvarumų substratą ant kurio bus dedami ikrai. Dažnai pirmi nerštai būna nesėkmingi, nes jauni tėvai suvalgo ikriukus. Patelė neršto metu padeda apie 300 ikrų, jų inkubacinis periodas 4-6 paros, o po savaites mailius jau plaukioja tėvų saugomas. Mailius maitinamas infuzorijomis.