Aequidens rivulatus (Green terror) gyvenamoji vieta Pietų Amerika: Ekvadoras, Peru. Aequidens rivulatus vienas iš populiaresnių Amerikos ciklidų, nes juos mėgsta seni ir pradedantys akvariumistai dėl gražios išvaizdos, nesudėtingų laikymo sąlygų. Patinai stambūs, dideliuose akvariumuose užauga iki 30 cm, ryškesnių spalvų, turi riebalinę išaugą ant kaktos, analinis ir nugaros pelekai ilgi ,smailūs, patelės blankesnių tamsesnio tono spalvų, smulkesnės už patinus. Žuvys agresyvios, teritorialios

Minimalus akvariumo tūris 150-200 litrų. Laikymo sąlygoms nėra labai reiklios, gali gyventi pakankamai plačiame temperatūrų, kietumo, PH,  svyravimo diapazone, jei užtikrinama pakankama filtracija, aeracija, periodinis vandens keitimas. Rekomenduojama temperatūra 23-25°С., vidutinis vandens kietumas.

Akvariumo įrengimui reikia naudoti, gruntą kurio ne mažesnės kaip 8mm. frakcijos , kuris neturėtų aštrių kampų, nes žuvys mėgsta po gruntą pasiknaisioti ir į aštrius kampus gali susižeisti.

Papildomai akvariumas dekoruojamas šakomis, kelmais, akmenimis, plastikiniais augalais. Visus dekoravimo elementus reikia gerai pritvirtinti.

Maitinimui Aequidens rivulatus neišrankios. Gamtoje jos yra mikro plėšrūnės ir maitinasi vandens bestuburiais ir smulkia žuvimi. Akvariume maitinimui naudojamas gyvas arba šaldytas maistas.

Nerštui patinas ir patelė išsirenka jiems patikusį substratą ir pradeda jį valyti, jei žuvys neranda tinkamo substrato akmens, molinio vazonėlio, pradeda kasti gruntą ant iki stiklo ant kurio ir sudeda ikrus. Ruošdamos substratą jos grunte išrausia keletą duobelių į kurias perkels savo palikuonis.

Nerštas vyksta vakare arba anksti ryte. Padedama nuo 200 iki 300 ikriukų. Apvaisinti ikrai pusiau permatomi su geltonu atspalviu. Ikrais rūpinasi abu tėvai, patelė pelekais vėdina ikrus, patinas saugo teritoriją ir puola bet kokį judantį daiktą, at tais bus žuvis, ar sietelis žuvims gaudyti ar ranka

Inkubacinis periodas 3-4 paros, po kurių išsirita lervutės. Mailių žuvys perneša i ankščiau paruoštas duobutes grunte. Aequidens rivulatus mailius, pakankamai stambus ir pasižymi geru apetitu, Mailiaus maitinimui naudojama artemija, mikroplanktonas, kiaušinio trynys.