Sciaenochromis fryeri gimtinė yra Malavio ežeras Afrikoje, kur jų didelės populiacijos gyvena 10-40 metrų gylyje. Natūraliomis sąlygomis patinai užauga iki 20 cm. Nuo jų dydžiu ne ką atsilieka ir patelės. Kaip matome, tai pakankamai dideli ciklidai, todėl jiems reikalingi dideli akvariumai, minimali akvariumo talpa ne mažesnė kaip 200-250 litrų.  

Įrengiant akvariumą reikia atsižvelgti į bendrus reikalavimus kurie taikomi laikant Malavio ežero ciklidus, gruntas: smėlis, žvyras, akmenų dekoracijos, daug slėptuvių, kuriose galėtų pasislėpti patelės ar silpni patinai, aukštas vandens kietumas, temperatūra 24-27 °С. Galima akvariume laikyti ir vieną šių žuvų porą, bet geriau suformuoti haremo tipo grupę, ar nedidelį būrelį kuriame daugiau būtų patelių nei patinų. Sciaenochromis fryeri akvariumuose sugyvena su panašaus dydžio ir temperamento kaimynais, jei akvariume bus mažesnių, ar didesnių plėšresnių kaimynų, tuomet tikrai nematysime harmoningų santykių tarp kaimynų.

Maistui žuvys neišrankios, su apetitu valgo gyvą, šaldytą ar sausą maistą, reik pastebėti, kad linkusios persivalgyti, todėl reikia atidžiai dozuoti maistą ir periodiškai rengti „iškrovos dienas“

Nerštas-patelė ikrus inkubuoja burnoje, inkubacinis periodas 22-24 dienos, mailius maitinamas klumpelėmis, artemija.